Kotakt

+48 513 570 123

Email

martanamstudio@gmail.com

Godziny Otwarcia

Pn-Pt godziny indywidualne

Sorensensistem™ refleksologia i terapia estetyczna twarzy jest autorską metodą opracowaną przez Lone Sorensen, której historia terapeutyczna sięga 1978 roku.

Metoda ta jest połączeniem argentyńskiej, wietnamskiej, japońskiej i tybetańskiej refleksologii oraz metod zaczerpniętych z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Przez wiele lat swoich studiów i działalności terapeutycznej i badawczej Lone Sorensen nabyła olbrzymią wiedzę z wielu dziedzin terapii i połączyła je w skuteczny system pobudzania punktów meridianowych oraz punktów neuro-odruchowych. Tak powstał Sorensensistem™ .

Lone Sorensen jest laureatką nagrody WEF Women Economic Forum.

Award name: Iconic Women Creating a Better World for All                      

Lone Sorensen pochodzi z Danii i tam stawiała pierwsze kroki w dziedzinie refleksologii będąc jedną z pierwszych certyfikowanych terapeutek w tym kraju. W Danii również założyła swój pierwszy instytut , a skuteczność jej terapii doprowadziła do szybkiego rozwoju i rozrostu – zaczęła zatem szkolić terapeutów. Jej droga rozwoju poprowadziła ją do Argentyny gdzie poznała i opisała mapy i metody masażu twarzy rdzennych Indianek z plemienia Pehuenczów. Było to zupełnie przypadkowe spotkanie, które zaowocowało po latach stworzeniem terapii odruchowej, którą wdrożyła jako metodę terapii swoich pacjentów. Terapia odruchowa okazała się bardzo skuteczna dla osób po udarach , ze stwardnieniem rozsianym, osób niepełnosprawnych z uszkodzeniami OUN, rozszczepem kręgosłupa, zespołami genetycznymi, a popularność jej metody rosła. Lone stworzyła nowy, trzypiętrowy instytut. Miała kilkoro asystentów i setki studentów nadal jednak poszukiwała skutecznych metod terapii. Tak natrafiła na metody wietnamskich lekarzy, którzy jak się okazało korzystali nie z map akupunktury meridianowej a opracowywali punkty Ośrodkowego Układu Nerwowego swoich pacjentów. Lone wdrożyła te metody do swoich terapii i poprzez baczną obserwację reakcji swoich pacjentów dopracowała i sprecyzowała dokładne punkty w terapii w zależności od schorzeń przybywających pacjentów. Na początku lat 90. Lone kierowała już w Argentynie kilkupiętrową kliniką z 6 asystentami i tysiącem pacjentów na miesiąc.

Przez kilkanaście lat pracy w Argentynie Lone zebrała niezaprzeczalnie najbogatsze doświadczenia w zastosowaniu terapii odruchowej twarzy. Nikt inny nie wykonał takiej pracy badawczej. Opracowała terapię nowotworów, alergii, chorób nerek etc. Ukończyła studia Medycyny Dalekiego Wschodu gdzie zafascynowała się medycyną tybetańską – zwłaszcza działem układu nerwowego. Tylko w metodzie Lone Sorensen pracuje się tak precyzyjnie na receptorach nerwów rdzeniowych i czaszkowych oraz na receptorach poszczególnych struktur mózgu.

Pod koniec pobytu w Argentynie 80 proc. terapii wykonywanych w Instytucie stanowiły zabiegi refleksologii twarzy. Reszta przypadała na terapie neuro-odruchowe stóp i rąk. Jak podkreśla sama Lone, praca na twarzy jest szczególnie ważna ze względu na bliskość mózgu.

13 lat pracy w Argentynie przyniosło Lone sukcesy terapeutyczne i rozgłos. W kraju, w którym przed jej przyjazdem, nikt nie wiedział czym jest refleksologia, wykształciła 2500 terapeutów. Pod koniec lat 90. jej szkoły działały w: Buenos Aires, Bahia Blanca i Mar del Plata. Lone udzielała często wywiadów w ogólnokrajowych mediach. Rozpoznawano ją na ulicy. Otrzymała 3 tytuły honorowe od organizacji humanitarnej OMHS za dokonania terapeutyczne i rozwój refleksologii w Argentynie.

W 2001 r. duńska terapeutka przeprowadziła się do Hiszpanii i w Barcelonie otworzyła Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy/ Stóp. Zaczęła rozpowszechniać swoją metodę w Europie i na całym świecie.

Instytut Lone Sorensen w Barcelonie to trzy departamenty:

Podstawowy – terapia neuro-odruchowa twarzy, rąk i stóp (Praxis Vertebralis), klasyczna refleksologia stóp TCM, tybetańska refleksologia karku i głowy etc.

Rehabilitacyjny – Terapia Temprana (rehabilitacja zaburzeń neurologicznych i genetycznych).

Estetyczny – najnowszy; w oparciu o elementy refleksologii twarzy Lone stworzyła zabiegi Japońskiego  Cosmo lifting i Crystal liftingu; są one pomyślane jako dodatkowe techniki dla osób, które chcą się specjalizować w upiększaniu.

Sorensensistem™ – to metoda rozpoznawalna na 5 kontynentach, w kilkudziesięciu krajach.

Liczba przeszkolonych terapeutów to prawie 15 000 i ciągle rośnie.

*(źródła i materiały dot. historii Lone dzięki Polskiemu Instytutowi Lone Sorensen w Polsce)